Zichyho palác je kultúrne zariadenie v centre Bratislavy

Zdieľať

Zichyho palác nachádzajúci sa v centre Starého Mesta, bol vybudovaný pre grófa Františka Zichyho v rokoch 1770 až 1780 v štýle bratislavského barokového klasicizmus s architektonickými prvkami v štýle Ľudovíta XVl.. Od tej doby samozrejme prešiel viacerými stavebnými úpravami.

V rokoch 1980 až 1989 vykonalo hlavné mesto rozsiahlu obnovu a rekonštrukciu priestorov palácu. Hlavný cieľ rekonštrukcie bol vrátiť objektu palácový výzor. Tak vznikol dom občianskych obradov s cieľom jeho využitia aj pre iné kultúrne a spoločenské aktivity. Aj vďaka svojej výhodnej polohe sa stal miestnym kultúrnym miestom.

Zichyho palác - Bratislava
Zichyho palác na Ventúrskej ulici v Bratislave

V letných mesiacoch ožíva nádvorie Zichyho paláca Staromestským letným festivalom. Večerné prostredie s osvetlením vytvára ideálne podmienky pre koncerty, divadelné predstavenia, spoločenskú zábavu, besedy so spisovateľmi a osobnosťami kultúrneho a politického života.

Aj keď ako realitná kancelária pôsobíme v rôznych mestách Slovenska (Bratislava, Senec, Trnava a Záhorie), naše sídlo je v Bratislave. Preto sme sa rozhodli Vám takýmto spôsobom ukázať rôzne zaujímavé budovy, ktoré sa tu nachádzajú a tým Vám rozšíriť obraz o architektúre mesta. Ak Vás takýto obsah zaujíma a chcete vidieť viac budov nachádzajúcich sa v Bratislave a okolí, nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach – Facebook, Instagram a Linkedin.

Máte otázku? Pokojne nám napíšte.